Poznaj swój umysł
Zajrzyj w swoje wnętrze
Odnajdź możliwość zmiany w sposobie myślenia i podejścia do świata.
Uwolnij napięcia
Usuń stres i blokady z ciała
Dowiedz się, jak przeciwdziałać napięciom i wyzwolić pozytywną energię.
PSYCHOTERAPIA
Wyzwól się z traumy
Przełam ograniczenia
Jak poradzić sobie z najtrudniejszymi doświadczeniami.
Trening mentalny
Rozwijaj własny potencjał
Wpłyń na swoje myśli, emocje i przekonania w dążeniu do celu.
30 / 12 / 2020
Ośrodek dla Dzieci i Młodzieży rozpoczyna działalność

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży rozpoczyna swoją działalność wraz z początkiem 2021 roku. 

W ośrodku przyjmują psychologowie i psychoterapeuci zajmujący się dziećmi, młodzieżą i rodzinami w zakresie szerokiego spektrum problemów emocjonalnych i psychicznych. Wsparciem dla ich pracy jest terapeuta środowiskowy - osoba kontaktująca się z rodziną, placówkami edukacyjnymi, pomocą społeczną i innymi, które stanowią otoczenie dziecka/ nastolatka.

 

Pomoc jest bezpłatna, finansowana przez NFZ.

 

Oferta obejmuje systematyczny, stały kontakt - wizyty odbywają się co tydzień lub co dwa tygodnie, w zależności od rodzaju proponowanego świadczenia. 

 

Przyjmujemy zgłoszenia bez skierowania, wystarczy zadzwonić i umówić się do specjalisty. 

 

Dziecko będzie przyjęte na terapię wyłącznie w towarzystwie i za zgodą rodzica/ opiekuna prawnego. Rodzic / opiekun uczestniczy przynajmniej w fazie wstępnej diagnozy, a często również w całym cyklu leczenia. Zachęcamy do udziału rodziny, bowiem taka forma terapii stanowi najskuteczniejszy sposób poradzenia sobie z trudnościami. Gwarantuje przeniesienie wpływu terapii do domu  i otoczenia, w którym dziecko/ nastolatek przebywa na co dzień, a także daje szanse na lepsze zrozumienie natury problemów przez bliskich. 

 

W ofercie jest: diagnoza, terapia indywidualna, rodzinna, a w przyszłości (po pandemii) również grupowa, wsparcie środowiskowe (możliwe wizyty w domu, placówce oświatowej). Ośrodek nosi nazwę „środowiskowego”, co nie oznacza, że cała działalność odbywa się w terenie. Głównie pracujemy w gabinetach, ale włączenie otoczenia pacjenta w proces zdrowienia jest jednym z podstawowych założeń tej działalności. 

 

Dysponujemy personelem pracującym z dziećmi w różnym wieku: poniżej 7 r.ż., w wieku szkolnym, aż do 21 r.ż., pod warunkiem uczenia się na poziomie szkoły średniej (nie studentów).

 

Jesteśmy otwarci na współpracę z pedagogami, lekarzami, pracownikami socjalnymi, nauczycielami, innymi osobami mającymi kontakt z dzieckiem i rodziną. 

 

W ośrodku nie ma i nie będzie lekarza psychiatry dzieci i młodzieży. Jeżeli specjalista oceni, że taka jest konieczność (np. włączenia farmakoterapii lub istnieje zagrożenie życia i trzeba umieścić dziecko w szpitalu) niezwłocznie powiadomi o tym rodzica/ opiekuna. Niestety z powodu małej dostępności lekarzy o tej specjalności nie będziemy w stanie zagwarantować natychmiastowej wizyty, ale skierujemy rodzinę do odpowiedniej placówki, podpowiemy, co można zrobić. 

 

Ośrodek jest otwarty codziennie, od poniedziałku do piątku. Specjaliści przyjmują o różnych godzinach. Zebraliśmy zespół ludzi, którzy już pracują z dziećmi i rodzinami, są odpowiednio doświadczeni i wykształceni. 

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 56 66 00 114 lub email: odim@remedis.pl

 

Przejdź do Polityki Prywatności, aby dowiedzieć się więcej.
[ x ]