Oddział Dzienny Leczenia Zaburzeń Nerwicowych oferuje uczestnictwo w intensywnym 3-miesięcznym programie terapeutycznym finansowanym ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.
- dla kogo?
Leczenie proponujemy osobom cierpiącym na zaburzenia lękowe, lękowo - depresyjne, zaburzenia behawioralne (np. jedzenia, snu, seksualne) oraz zaburzenia osobowości.
- jak?
Oddział oferuje uczestnictwo w intensywnym 3- miesięcznym programie terapeutycznym zawierającym:
Sesje psychoterapii grupowej (maksymalnie do 12 osób w grupie, prowadzona przez dwoje terapeutów)
sesje indywidualne (jedna tygodniowo)
Inne formy terapii wspierającej (praca z ciałem, psychodrama, technika uważności, relaksacja, psychozabawy)
Opiekę psychiatryczną oraz farmakoterapię
- w jakim celu?
Udział w leczeniu pozwala w stosunkowo krótkim czasie poznać naturę i podłoże powstałych trudności oraz pomaga wypracować nowe strategie radzenia sobie. U większości pacjentów następuje również znaczna poprawa w obrębie dokuczliwych objawów i możliwość kontynuowania funkcjonowania zawodowego czy osobistego. Praca w grupie umożliwia przyjrzenie się własnym schematom działania, rolom społecznym, pomaga dowiedzieć się, jak inni na nas reagują i skorygować wcześniejsze negatywne doświadczenia.
- co jest wymagane?
Przed przyjęciem do Oddziału wymagana jest konsultacja psychiatryczna i psychologiczna, którą przeprowadzają zatrudnieni tu specjaliści. W ramach konsultacji wstępnych przeprowadzana jest wstępna procedura diagnostyczna (wywiad, testy diagnostyczne). Można się zgłosić bez skierowania. Ustalenia dotyczące terminów konsultacji przed przyjęciem na oddział można dokonywać telefonicznie.
Udział w terapii jest bezpłatny, refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Warunkiem jest posiadanie aktualnego ubezpieczenia zdrowotnego.
Na stałe z zespołem współpracuje psycholog kliniczny Maria Kiryło oraz prowadząca zajęcia pracy z ciałem Magdalena Balcerowicz.
Nad pracą zespołu czuwa certyfikowany superwizor Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
